איך מתבצעת הוצאת רישיון עסק לאטליז?

אטליז הוא עסק רגיש מאוד מטבעו, שכן טיפול לא נאות בחומרי גלם מן החי עלול לסכן את בריאות הציבור. בהתאם נבחנת בקשה לרישיון עסק לאיטליז בשבע עיניים, הן על-ידי משרד החקלאות והן על-ידי משרד הבריאות, וחשוב להיערך לכך.


האם מותרת הכנת מאכלים באיטליז?

לא.
למעשה חל איסור חמור על הכנת אוכל בכל צורה שהיא בכל איטליז שהוא.


האם מותרת מכירת מוצרים נלווים?

כן.
בעל איטליז רשאי למכור גם מעדנים שונים וסלטים, וזאת בתנאי שהאחסון של סוגי המוצרים השונים יתבצע תוך הפרדה מוחלטת. תנאי חשוב נוסף הוא רכישת אותם מאכלים ממקור בעל רישיון יצרן תקף, שמעיד על כך כי הם נבדקו וכי הם בטוחים למכירה ולשימוש.
אטליז רישיון עסק

האם מותר לטחון בשר באיטליז?

באופן עקרוני ניתן לטחון בשר באיטליז, אולם לשם כך יש להצטייד מבעוד מועד באישור ייעודי לפעולה זו, וזאת בנוסף לרישיון העסק. כמו כן בשר שנטחן במקום ניתן למכור באותו יום בלבד, ועל כן חובה להוסיף מדבקה עם תאריך הטחינה.


אילו מחלקות נדרשות באיטליז?

יש לבצע שתי מחלקות באיטליז: האחת לעוף והשנייה לבשר. בכל מחלקה תהיה מטחנה, שולחן וכיור נפרדים, ושילוט מתאים לבשר ולעוף.


האם מותר להפשיר בשר?

לא.
הפשרת מוצרי בשר כאלה ואחרים היא פעולה שמועדת לפורענות ועל כן אסורה.


ממי מותר לבעל איטליז לרכוש סחורה?

דגש מרכזי נוסף בדרך לקבלת רישיון עסק לאיטליז הוא רכישת סחורה אך ורק ממקור בעל רישיון יצרן תקף. שימו לב – פקחי משרד החקלאות פועלים בקנה מידה רחב למדי כדי לאכוף תקנה חשובה זו, ובלא מעט מקרים מוחרמות מאטליזים סחורות בהיקף כספי משמעותי. כמו כן מהווה אחזקת בשר שעלול להיות בלתי ראוי למאכל אדם עבירה פלילית, והסנקציות המופעלות כנגד בעלי אטליזים במקרים אלה – חמורות.
בהקשר זה כדאי לזכור שבעלי חיים שנשחטו באופן בלתי מבוקר הם סכנה של ממש, ובעל איטליז שמנסה למכור בשר שכזה מועל באמון לקוחותיו.


כיצד יש לבצע את פינוי השאריות?

שאריות של מזון מן החי עלולות להפיץ מחלות, ועל כן חובה לוודא כי פינוי השאריות מהאיטליז מתבצע בהתאם להנחיות משרד הבריאות. את כל השאריות יש לאחסן מיד ברגע שבו הן נוצרות בתוך שקית אטומה לחלוטין, ולשמור עליה בקירור עד למועד פינוי האשפה.

לכמה זמן תקף רישיון עסק לאיטליז?

רישיון עסק לאטליזים תקף למשך 5 שנים. יודגש כי הפרתם של התנאים המפורטים ברישיון מהווה עבירה פלילית וכי לרשות המקומית סמכות לשלול את הרישיון.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר