אתגרים בהקמת עסק חדש  

אנו יודעים שיזמים שרוצים להקים עסק לא יתנו לשום דבר לרפות את ידיהם. הקמת עסק חדש הינה מאורע מרגש אך לחלוטין לא פשוט. כל מי שרוצה להקים עסק צריך לעמוד בלא מעט אתגרים לפני שאפשר יהיה לפתוח את הדלתות, להזמין את הלקוחות, לפרסם, לשווק וכמובן – לרקום עסקאות.

הוצאת רישיון לעסק

האתגר הראשון בהקמה של עסק הוא להבין האם על פי תחום העיסוק ומהות העסק המתוכנן יש צורך להוציא רישיון עסק. יש צורך להבין את המהות של צו רישוי עסקים וכן לנקוט בצעדים הנדרשים בהתאם לסוג העסק ומהות העיסוק.
בעוד שעסקים מסוימים יכולים לפעול ללא רישוי, מרבית העסקים מחויבים בהוצאות רישיון שאם לא כן, הם מסתכנים בסנקציות כגון הוצאת צו סגירה וקנסות. התהליך עצמו כולל לא מעט היבטים, כאשר בראש ובראשונה עולה הצורך לפתוח את תיק הרישוי בעירייה. בנוסף, יש צורך להמציא מסמכים שונים שעל פיהם ניתן לקדם את קבלת הרישיון. מומחי חברת אביב ברישוי מספרים כי גם קבלת היתר בניה הינו דבר חשוב ביותר והיערכות נכונה ומקדמית יכולים לחסוך בהמשך גם כסף רב וגם זמן.
אתגרים בהקמת עסק


פניה לעירייה ולרשויות השונות

אם נדמה כי פניה לעירייה וקבלת רישיון לעסק זה עניין פרוצדורלי בלבד, שלא לומר מנהלי, מסתבר שבמקרים רבים לא כך הדבר. העירייה עצמה פועלת בשיתוף עוד רשויות וגם להן יש מה לומר לגבי הנפקת רישיון לעסק לפני שזה יתחיל לפעול. אם מדובר במפעלים, למשל, יש צורך להגיש מסמכים ופירוט לגבי ההשפעות על הסביבה שיש לפעילות העסקית הצפויה. אם מדובר בעסק בתחום המזון, יש צורך להגיש מסמכים טכניים הרלוונטיים לציוד הכנה ואחסנת המזון למשל, גודל המטבח ועוד. גם למשרד הבריאות יש מה לומר בעניין זה. כמו כן יש גם למסור תוכניות אדריכליות.
לגופים כגון רשות הכיבוי והמשרד להגנת הסביבה יש עניין רב במתן רישיונות עסק, אך רק לעסקים שעובדים בתנאים המפורטים בחוק ובתקנות. הרשויות השונות יגיעו לבדיקות בעסק לפני מתן הרישיון המיוחל. יצויין כי חברת אביב רישוי מלווה את העסקים השונים בביצוע השלבים הנדרשים, הכנת מסמכים ותוכניות, לרבות פתרון תקלות וקיצור הזמנים לטיפול.

התאגדות וניהול חשבונות

האתגר הנוסף שצריך לעמוד בו כאשר רוצים להקים עסק בהצלחה הוא כפול – גם החלטה על אופן ההתאגדות וגם החלטה על צורת ניהול החשבונות. יש עסקים שיעדיפו לפעול בצורה עוסק מורשה ויש כאלה שיעדיפו לפעול כחברה בע"מ. עסקים מסוימים יכולים בשלב הראשוני לפעול גם כעוסקים פטורים, במידה והצפי הוא להכנסות יחסית נמוכות. לגבי ניהול החשבונות, ניתן לבצע זאת באופן קל ביותר בזכות הפתרון שנקרא חשבוניות אונליין. מדובר למעשה במערכת מאוד פשוטה וידידותית לניהול החשבונות והפקת מסמכים שונים. ניתן להבין מיד כי במערכת זאת אפשר להנפיק חשבוניות אונליין אבל אפשר באותה צורה גם להפיק קבלות, תעודות משלוח, הצעות מחיר. הדבר היפה הוא שמערכת זאת מוכרת כיום על יד מס הכנסה וזה עוד לא הכל. חשבוניות אונליין ניתן לתפעל בכל מכשיר קצה, מחשב נייח, טאבלט, מחשבים ניידים או סמאטפונים.

איתור נכסים ופתרונות לאתגרים נוספים

יש עוד אתגרים שצצים ועולים בהקמת עסקים חדשים. בין היתר, מדובר למשל באיתור נכסים שיתאימו לתפעול העסק. יש כמובן צורך לגייס עובדים, לפעמים להיעזר באדריכל או מעצב פנים. מומחי תברואה, יועצי בטיחות, גם הם חיוניים לצורך הקמת עסקים ולפעמים דרושים קונסטרוקטורים ומהנדסים שיעזרו להתגבר על ליקויים או לצורך תכנון מערכות כגון אינסטלציה למטבחים תעשייתיים ופתרונות למפעלים.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר