רישיון לחברת ניקיון

לשירותי ניקיון יש ביקוש רב. על-פי ארגון חברות הניקיון בישראל פועלות בארץ כ-1,500 חברות שמעניקות שירות זה, אבל רק לכשליש מהן יש גם רישיון. חשוב להדגיש כי הפעלת חברה למתן שירותי ניקיון ללא רישיון מטעם משרד העבודה מהווה עבירה פלילית שעלולה להוביל גם לעונש מאסר, ובנוסף גם שכירת שירותיה של חברה לא מורשית הינה עבירה שדינה קנס כבד.


כיצד מוגשת בקשה לקבלת רישיון להפעלת חברת ניקיון?

הבקשה מוגשת באופן מקוון דרך האתר של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

מהם תנאי הסף להגשת הבקשה?

ישנם 2 קריטריונים שמהווים תנאי סף להגשת הבקשה:
* ניסיון – קבלני שירות נדרשים להוכיח שיש להם ניסיון עסקי או ניהולי של שנה.
* עבר נקי – היעדר הרשעות בעבירות שיש עימן קלון או כאלה שרלוונטיות לקבלני שירותים, במשך 5 שנים לפחות.


מה עוד נדרש ממי שרוצה להפעיל חברת ניקיון?

מי שעומד בתנאי הסף מוזמן לראיון, שכולל גם מבחן. המבחן הוא בנושא זכויות העובדים, וחשוב מאוד להתכונן אליו היטב כדי שלא לעכב את התהליך של קבלת הרישיון. גם לראיון כדאי להגיע מוכנים, לנוכח החשיבות שמייחס משרד העבודה לזכויותיהם של עובדי קבלן. עוד כדאי לדעת שנדרשת גם ערבות בנקאית על-מנת לוודא שהעובדים לא יקופחו.
רישיון עסק לחברת ניקיון


מהם התנאים לגבי המשרד שבו תפעל החברה?

לאחר מעבר הריאיון והמבחן על מבקש הרישיון לשכור או לרכוש משרד. חשוב להדגיש שהמשרד לא יכול לשכון בבניין אשר משמש למטרת מגורים (כולל לא יחידה נפרדת בתוך דירת מגורים). בין התנאים החשובים לגבי המשרד – נגישות מלאה, חדר המתנה נפרד, חדר סגור שבו יתקיימו ראיונות העבודה וחדר שירותים (שגם הוא מונגש).


כמה זמן נמשך הטיפול בבקשה לרישיון חברת ניקיון?

במקרים שבהם מגיש הבקשה משתף פעולה באופן מלא, מצרף את כל המסמכים הנדרשים (כולל רשימת העובדים וטבלת דיווח נתונים למי שכבר מעסיק עובדים), צולח את הריאיון והמבחן, ניתן להשלים את התהליך כולו תוך 3 חודשים.


לכמה זמן ניתן רישיון לחברת ניקיון?

תוקף הרישיון הראשוני הוא לשנה אחת, ולאחר מכן נדרש חידוש בתדירות של אחת לשנתיים. גם כשמגישים את הבקשה הראשונה וגם כשנדרש חידוש, מומלץ להיעזר במקצוענים בתחום הרישוי כדי למזער את הסיכוי לתשובה שלילית ועל-מנת שהתהליך לא יתארך יתר על המידה.
בעלי מפעל לחומרי ניקיון הכתבה הזו בדיוק בשבילכם היכנסו 
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר