איך מוציאים רישיון עסק למחסן תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה?

תמרוקים, כלומר מוצרי קוסמטיקה, עשויים לכלול חומרים רגישים ועל כן גם האחסון שלהם מחייב התייחסות מוקפדת. בהתאם, מי שרוצה לייצר או לייבא לארץ תמרוקים מחויב לקבל הן רישיון תמרוקים כללי והן רישיון ספציפי לכל מוצר, ותנאי הכרחי לקבלת הרישיון הכללי, שאותו מנפיק משרד הבריאות באמצעות אגף הרוקחות הוא התקשרות עם מחסן תמרוקים בעל רישיון עסק תקף.


אילו מוצרים מוגדרים כתמרוקים?

המוצרים המוגדרים כתמרוקים מפורטים בפקודת הרוקחים, שמפרטת גם מהם הכימיקלים שעלולים להזיק לבריאות (ועל כן מחייבים התייחסות מוקפדת במיוחד), מהם "רעלים רפואיים", מהם "חומרי גלם פעילים" וכו'.
מחסן תמרוקים


האם ישנו שטח מינימלי למחסן?

על-פי צו רישוי עסקים עדכני, רק מחסנים ששטחם הוא למעלה מ-50 מ"ר מחויבים בקבלת רישיון עסק. יחד עם זאת, לנוכח הרגישות המובנת מאליה של אחסון תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה, ולאור העובדה שלא ניתן לקבל רישיון תמרוקים כללי ללא מקום אחסון הולם, כדאי בכל מקרה להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים בתחום רישוי העסקים באופן כללי, ובפרט בעלי ניסיון ברישוי מחסני תמרוקים, וכך לוודא שהמחסן המוצע ימלא את ייעודו ויאפשר התנהלות עסקית כחוק. בכל מקרה שטח המחסן חייב להיות גדול מ-15 מ"ר.


למי מוגשת בקשה לרישיון עסק למחסן קוסמטיקה ותמרוקים?

בקשה לרישיון עסק למחסן תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה מוגשת לרשות המקומית שבשטחה נמצא המחסן, לאחר שווידאתם כי המקום שבו מיועד לפעול המחסן מתאים לשימוש זה מבחינת תב"ע עדכנית והיתר הבנייה הקיים. מחלקת הרישוי של הרשות המקומית פונה לגורמי רישוי מקצועיים נוספים על-מנת לקבל חוות דעת מוסמכת, כשבמקרה של מחסן קוסמטיקה באופן טבעי גורם רישוי מרכזי הוא משרד הבריאות.


על מה חשוב במיוחד להקפיד במסגרת תכנון מחסן תמרוקים?

ישנם תמרוקים ומוצרי קוסמטיקה אשר עשויים להכיל כימיקלים מסוכנים וחומרים המוגדרים כ"חומרי גלם פעילים", ועל כן האחסון חייב לקחת זאת בחשבון ולמנוע מצבים שמובילים לסכנה מבחינת בריאות הציבור הרחב.
דגשים נוספים:
* רצפה, תקרה וקירות שלמים ואטומים כך שלא תחדור רטיבות.
* מדפים מחומר שלא סופג לחות ובמרחק מהרצפה כך שלא יתרטבו בעת ניקוייה.
* טמפרטורה מבוקרת של עד 30 מעלות.
* הגנה בפני חדירת בעלי חיים.
* הפרדה מלאה בין תמרוקים לבין החומרים המשמשים לניקוי המחסן.


לכמה זמן תקף רישיון עסק לאחסון תמרוקים?

5 שנים.
חשוב להדגיש כי חובה להקפיד על התנהלות בהתאם לכל הדרישות של גורמי הרישוי, וכי הפרת תנאים כאלה ואחרים עלולה להוביל לשלילת רישיון העסק ולסנקציות נוספות.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר