רישיון עסק לחנות דגים

ישנם שני סוגים של "חנויות דגים":

חנות שבה נמכרים דגים למאכל וחנות שבה נמכרים דגי נוי. דגי מאכל, כמו כל מזון מן החי, הם מוצר רגיש מאוד, ובהתאם על-מנת לקבל רישיון עסק לחנות דגים מהסוג הראשון נדרש בראש ובראשונה אישור מטעם משרד הבריאות לפיו המבנה עומד בכל התקנות הרלוונטיות. תנאי הכרחי נוסף הוא התנהלות אך ורק מול גורמים בעלי רישיון עסק ו/או יצרן – ספקי הדגים, המובילים של הדגים אל החנות שבה הם נמכרים וכו'. כמו כן נדרשת הפרדה מוחלטת בין מוצרים כגון סלטים, דגים מעושנים, נקניקים או מעדנים לבין הדגים. אם נמכרים במקום דגים קפואים, חשוב במיוחד להקפיד על הנהלים לנוכח הסכנות התברואתיות שנובעות מטיפול לקוי במוצרים אלה.
רישיון עסק לחנות דגים
תוקף הרישיון הוא לחמש שנים לדגים שאינם קפואים. חשוב להדגיש כי גם לאחר קבלת הרישיון ייתכנו במקום ביקורות של אנשי משרד הבריאות, וכל חריגה מהתנאים המפורטים ברישיון או אי עמידה בנהלים הקפדניים של טיפול בדגים עלולה להוביל לשלילת הרישיון ולסנקציות נוספות.

כשמדובר על חנות דגים שנמכרים בה דגי נוי, גורם הרישוי המשמעותי ביותר הוא משרד החקלאות ופיתוח הכפר. משרד זה מופקד על שמירת הזכויות של בעלי החיים הנמכרים בחנויות מסוג זה, ובפרט על קיום תנאי מחיה סבירים לכל בעל חיים. בין השאר נדרש אוורור תקין, כמות מזון שמספיקה לבעלי החיים בהתאם למאפיינים הספציפיים שלהם, הגנה מפני פגיעה, שטח מחיה מינימלי וניקיון. בהתאם נדרש ידע של ממש בגידול דגים כדי לתפעל חנות דגים מהסוג השני בהתאם לכל הנהלים.
בכל מקרה מומלץ להסתייע לצורך הקמת החנות וקבלת רישיון העסק באנשי מקצוע מנוסים בתחום הרישוי, ובפרט בכאלה שצברו ניסיון לגבי רישוי חנויות דגים באופן ספציפי.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר