רישיון להעסקת עובד זר בעסק

בישראל ישנם כ-100,000 עובדים זרים בעלי אשרה כחוק. כ-40% מהם עובדים בבתים פרטיים בתחום הסיעוד, והשאר מועסקים בענפי הבנייה, החקלאות והתעשייה. כמו כן ישנו מספר מצומצם של עובדים זרים בענף הספורט, בתחום הרפואה ובתחום ההשכלה הגבוהה.
חשוב להדגיש שהעסקתו של עובד שאינו ישראלי ללא היתר מתאים היא עבירה חמורה שגוררת ענישה קשה.


מי מוסמך להנפיק היתר להעסקת עובדים זרים?

הגוף המוסמך לאשר העסקתם של עובדים זרים הוא רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים, וליתר דיוק מינהל שירות למעסיקים ולעובדים זרים ברשות זו.


האם מותר להעסיק עובד זר שברשותו אשרה?

גם אם העובד הזר עצמו הוא בעל אשרה שמאפשרת לו לעבוד בישראל כחוק, בעל עסק שמבקש להעסיק אותו חייב גם כן לקבל את ההיתר להעסקת זרים.


האם כל מסעדה רשאית להעסיק עובדים לא ישראלים?

לא. רק מסעדות שמוגדרות כ"אתניות" יכולות להעסיק עובדים זרים – עובדים בעלי מומחיות ספציפית להכנת המאכלים הנמכרים במסעדה.
רישיון לעובד זר


אילו מסמכים יש להגיש עבור היתר העסקת עובד זר מומחה?

על-מנת לקבל אשרה ב/1 יש להגיש תעודת רישום של החברה, העתק מאושר של כל טפסי ה-102 שהוגשו לבטוח לאומי עבור העובדים הישראלים, אישור מרואה חשבון כי מדובר בעסק פעיל, מכתב המפרט את הצורך במומחיות הייחודית של העובד הזר ותעודות שמהן ניתן ללמוד על רמת ההשכלה והיקף הניסיון של העובד המומחה הזר. כמו כן יש לשלם אגרה.


אילו מסמכים יש להגיש כדי לקבל אישור להעסיק עובד זר בחקלאות?

בענף החקלאות ישנן מכסות שנתיות שאותן קובעת ממשלת ישראל. המכסות מפורסמות על-ידי רשות האוכלוסין וההגירה. חקלאי שמבקש לממש את ההקצאה שקיבל נדרש לשלם אגרה עבור כל אחד מהעובדים הזרים, ולהעביר לרשות את רשימת העובדים הזרים העדכנית – אלה שממשיכים משנים קודמות ואלה החדשים. לאחר קבלת האישור על החקלאים לשלם אגרה שנתית ואגרת רישיון לכל אחד מהעובדים שקיבלו אישור.


איך מתבצעת העסקת עובד זר בבניין או בתעשייה?

בענפי הבניין והתעשייה העסקת עובדים זרים מתבצעת דרך תאגיד כוח אדם מורשה.


מהן האפשרויות של העסקת עובד זר באזור אילת?

באילת ובסביבתה ניתן להעסיק גם עובדים זרים מירדן על בסיס יומי. ההעסקה אפשרית בענפי הבניין והתעשייה, וכן בחקלאות או בענף השירותים (מלונאות וכו').
קראו גם על תכניות בטיחות לעסקים אשר כוללות תיאור מפורט של כל הצעדים שננקטו בעסק על-מנת להבטיח את שלומם של העובדים בו
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר