אישור מחסן משרד הבריאות


מי זקוק לאישור מחסן מטעם משרד הבריאות?

כל מי שרוצה לייבא לארץ מזון.


מי יכול לקבל את האישור?

יבואני מזון זקוקים לתעודה שנקראת "רישום יבואן" על-מנת שיוכלו להביא לארץ מוצרי מזון שונים. כל מי שרשום כחוק כעוסק מורשה יכול לפנות לשירות המזון הארצי של משרד הבריאות ולהגיד את הבקשה להנפיק לו את התעודה הנ"ל. גם חברות ותאגידים רשאיות לפנות על-מנת לקבל את האישור.


מהם התנאים הבסיסיים לקבלת האישור?

התנאי הבסיסי לקבלת תעודת רישום יבואן הוא רישיון עסק תקף לאחסון מזון. בנוסף חובה שמקום האחסון יתאים לאותם מוצרים שהיבואן רוצה להביא לארץ – אם למשל מדובר במוצרים מן החי נדרשים פתרונות קירור בהתאם.
אופציה נוספת היא הצגת חוזה חתום עם עסק שמספק שירותי אחסנת מזון והוא כמובן בעל רישיון מתאים.


אילו מסמכים מוגשים לשירות המזון הארצי?

* הצהרה – לפיה היבואן מתחייב ליידע את משרד הבריאות על כל שינוי במחסן שבו מאוחסנים הפריטים שהוא מייבא לארץ, להתנהל בהתאם להנחיות העדכניות של שירות המזון הארצי וכן לא לשחרר מוצרים מהמכס בלי לקבל אישור מפורט על כך.
* העתק של רישיון העסק.
* העתק של רישיון יצרן – במקרים שבהם המזון נדרש להיות מאוחסן בטמפרטורות מבוקרות או לחילופין מתבצעות פעולות אריזה במחסן.
* אישור מטעם לשכת הבריאות המחוזית – בהתאם למיקום המחסן.

אישור מחסן מזון

האם יש צורך לשלם עבור הבקשה?

לא.
תעודת רישום יבואן מונפקת ללא עלות. יחד עם זאת קבלת אישור לייבוא מוצרים ספציפיים כן מחייב תשלום אגרה, שגובהה משתנה בהתאם לסוג המזון.


מהם השלבים בדרך לקבלת רישיון עסק למחסן?

כאמור תנאי בסיסי לייבוא מזן לישראל הוא רישיון עסק למחסן, או חבירה לבעל רישיון שכזה.
צו רישוי עסקים לא מגדיר גורמי רישוי ספציפיים למחסן, אולם הרשות המקומית רשאית לקבוע תנאים משלה להפעלת המחסן. תנאי בסיסי בכל מקרה הוא היתר בנייה – כלומר אישור על כך שהמקום שבו פועל המחסן אכן מיועד לפעילות מסוג זה.
מומלץ להתנהל הן מול משרד הבריאות והן מול הרשות המקומית בעזרתם של אנשי מקצוע מנוסים בתחום הרישוי, וזאת על-מנת לקצר תהליכים ולמנוע עיכובים מיותרים.

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק ורישיון יצרן – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר
ונחזור אליכם בהקדם.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר