תכנון והקמת מפעל בכרמיאל – רישוי עסק למפעלים

כרמיאל היא אחת הערים הבולטות בגליל, הן בשל מיקומה המרכזי (סמוך לכביש המחבר את עכו לצפת, בין הגליל התחתון לעליון), הן בשל תנופת הפיתוח המתמדת שלה והן בזכות אזור התעשייה הגדול שממזרח לעיר עצמה.
הקמת מפעל חדש בכרמיאל מחייבת תכנון קפדני, שכן כל פרט ופרט בו ייבדק ע"י גורמים שונים ורק אם יעמוד בכל הנהלים והתקנות של חוק רישוי עסקים הוא יזכה לרישיון עסק (שבלעדיו לא ניתן לפעול).

מחלקת רישוי עסקים של עיריית כרמיאל

הגוף המטפל בתחום רישוי העסקים בכרמיאל ואשר מוסמך להעניק רישיונות עסק למפעלים חדשים בשטח השיפוט של העיר (וכן מפעלים קיימים שמתבצעים בהם שינויים מהותיים) הוא מחלקת רישוי עסקים.
מחלקת הרישוי שוכנת בבניין העירייה, שכתובתו שד' קק"ל 199. מספרי הטלפון במחלקה הם     04-643-9793/94/97.
כדאי לדעת שבעיריית כרמיאל מעוניינים מאוד למשוך מפעלים וחברות אל אזור התעשייה של העיר, אך יחד עם זאת ישנה כמובן מחויבות מלאה לבדיקה קפדנית ומחמירה של כל בקשה לרישיון עסק, כך שתושבי העיר והאזור בכלל יוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהמפעל החדש לא יזיק להם בכל דרך שהיא.
בהתאם מומלץ בחום לבצע את תהליך הוצאת רישיון העסק בעזרת אנשי מקצוע מנוסים בתחום.

תכנון והקמת מפעלים - כרמיאל

אילו מסמכים יש להגיש עם בקשה לרישיון עסק עבור מפעל בכרמיאל?

המסמכים הבסיסיים אותם יש לצרף לבקשה לרישיון עסק, שמוגשת כאמור למחלקת רישוי עסקים בעיריית כרמיאל, הם:
* תרשים סביבת המפעל (בקנה מידה של 1:1,250)
* מפה מצבית (בקנה מידה של 1:500 עבור מפעלים גדולים או 1:250 עבור מפעלים קטנים)
* תוכנית הנדסית של המפעל אשר חתומה ע"י מהנדס או אדריכל מוסמך לכך (קנה מידה 1:100)
* חוזה שמוכיח כי הנכס שבו יפעל המפעל הושכר לבעלי המפעל או נרכש על-ידו
עבור מפעלים שבין חומרי הגלם בהם ישנם חומרים המוגדרים כמסוכנים נדרשים גם מסמכים המפרטים את הסיכונים ואת הדרכים בהם המפעל מתעתד להתמודד עם אותם סיכונים.

מי בוחן את הבקשה לרישוי מפעל בכרמיאל?

גורמי הרישוי משתנים בהתאם לסוג המפעל ולתחום בו הוא פועל. באופן כללי בקשות לרישיון עסק עבור מפעלים נבחנות ע"י משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד הכלכלה, משטרת ישראל, הרשות הארצית לכבאות והצלה, ולעתים גם משרד החקלאות (אם למשל מדובר על מפעל לייצור מזון לבעלי חיים).

אביב ברישוי, החברה המובילה לרישוי עסקים בישראל מתמחה ברישוי לכל סוגי העסקים. מעוניינים בעזרתנו בהליך קבלת רישיון עסק? צרו קשר דרך האתר או חייגו למספר 050-8092338 ונשמח לסייע!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר