מי פטור מרישוי עסקים?

חוק רישוי עסקים, שנועד להגן על שלום הציבור ובריאותו, קובע מהם תחומי הפעילות שבהם חובה לקבל רישיון עסק כדי לפעול. בנוסף ישנו צו רישוי עסקים, שמתעדכן מעת לעת, ובו מפורטים הקריטריונים הספציפיים לגבי כל קטגוריה.

באילו קטגוריות העסקים פטורים מחובת קבלת רישיון?

הקטגוריות העיקריות שבהן כל העסקים פטורים מחובת קבלת רישיון עסק הן מקצועות חופשיים למיניהם: משרדי עורכי דין, משרדי אדריכלים, משרדי רואי חשבון, גני ילדים וכו'.

אילו חנויות פטורות מחובת קבלת רישיון?

חנויות שאינן מוכרות מזון וששטח המכירה בהן הוא פחות מ-800 מ"ר לא חייבות ברישיון עסק.

אילו מכוני כושר לא חייבים ברישיון?

דוגמה נוספת לקטגוריה שיש בה עסקים שחייבים רישיון ועסקים שפטורים מכך היא מכוני כושר. מכון כושר שנמצא בבניין משותף ומשמש רק את הדיירים (או העובדים) בו פטור מחובת רישיון, וכך גם מכוני הכושר שמופעלים על-ידי אגודות ספורט או מוסדות חינוך מכל הסוגים.

מהם החניונים שפטורים מרישוי?

חניונים ששטחם הוא עד 500 מ"ר, לא נגבה בהם תשלום והם נמצאים מעל פני הקרקע ואינם מקורים פטורים מרישוי. גם חניונים ששייכים למרכז מסחרי לא חייבים ברישיון עסק.

מה קובע צו רישוי עסקים לגבי משתלות?

משתלות ששטח המכירה שלהן הוא פחות מ-300 מ"ר פטורות גם כן מחובת הוצאת רישיון עסק.
מי פטור מרישיון עסק

אילו עסקים פטורים מחובת רישיון בעקבות הרפורמה?

תחום רישוי העסקים מתעדכן כל העת, כשבין השאר מנסה ממשלת ישראל לצמצם את הרגולציה ולהקל על בעלי עסקים שאינם בעלי פוטנציאל לסיכון הציבור. בעקבות הרפורמה ב-2018 גם מספרות, אולפני הקלטות ומרפדיות לא יידרשו עוד לעבור הליך רישוי כדי לפעול כחוק.

איך אפשר לדעת בוודאות אם העסק שלכם חייב ברישיון?

על-מנת שלא להסתכן בעבירה על החוק ובסנקציות חמורות, תוכלו לפנות לאגף הרישוי ברשות המקומית ולבקש מהם חוות דעת לגבי השאלה האם מוטלת עליכם חובת רישיון בהתאם למאפיינים הספציפיים של העסק שלכם. אפשרות נוספת היא להתייעץ עם מומחים בתחום רישוי העסקים. חשוב להדגיש שגם עסקים שפטורים מקבלת רישיון עסק חייבים בהיתר בנייה או בהיתר שימוש חורג.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר