10 הדברים החשובים ביותר ברישוי עסקי פארם וקוסמטיקה

  1. מפעלים לייצור מוצרי קוסמטיקה ופארם, עסקים שמהותם היא אחסון תמרוקים ומכוני קוסמטיקה חייבים בכל מקרה ברישיון עסק.
  2. מפעלים לייצור מוצרים בתחומי הפארם והקוסמטיקה חייבים גם ברישיון תמרוקים, שאותו מנפיק אגף הרוקחות של משרד הבריאות. גם לצורך ייבוא מוצרים שכאלה יש להצטייד ברישיון תמרוקים.
  3. חנויות לממכר מוצרי קוסמטיקה ופארם זקוקות לרישיון עסק רק אם שטח המכירה שלהן הוא לפחות 800 מ"ר.
  4. תהליך קבלת רישיון תמרוקים מורכב מ-2 שלבים: ראשית יש להגיש (דרך הרוקח המחוזי שנמצא בלשכת הבריאות המחוזית) בקשה לרישיון תמרוקים כללי. לאחר מכן יש לקבל רישיון עבור כל מוצר ומוצר. אל הבקשה יש לצרף, בין השאר, דוגמא של המוצר, דוגמא של התווית, רשימת מרכיבים מפורטת (כולל הכמות של כל אחד מהם), בדיקות מעבדה שבוצעו ע"י מעבדה (מורשה ע"י משרד הבריאות לצורך זה) ובמקרים שבהם למוצר מיוחסת מטרה ספציפית יש לצרף גם מסמכים המוכיחים שהוא אכן מתאים לשימוש זה.
  5. רישיון תמרוקים ניתן לפרק זמן של 5 שנים. כל שינוי במוצר הקוסמטיקה (כולל שינוי של האריזה או של התווית המוטבעת על המוצר) מחייב קבלת רישיון מעודכן ממשרד הבריאות, נכון לשנת 2016.
  6. בקשה לרישיון עסק של מכוני קוסמטיקה מוגשת לאגף הרישוי של הרשות המקומית ונבחנת ע"י משרד הבריאות, נכון לשנת 2016.
  7. בקשה לרישיון עסק של מפעל לייצור מוצרי קוסמטיקה ופארם נבחנת הן ע"י משרד הבריאות והן ע"י משרד הכלכלה והמשרד להגנת הסביבה. הדרישות של משרד הכלכלה נוגעות לתנאי העבודה במפעל והבטחת שלום העובדים בו (באופן כללי ובפרט כשהם באים במגע עם חומרים שעלולים להיות מסוכנים), ואילו הדרישות של המשרד להגנת הסביבה מתייחסות לנושאים כמו פליטת זיהומים (לאוויר, לקרקע ולמים), טיפול בפסולת ובשפכים, טיפול בחומרים מסוכנים ומניעת מפגעי רעש.
  8. חנות לממכר מוצרי קוסמטיקה ופארם עם שטח מכירה של יותר מ-800 מ"ר חייבת אישור ממשטרת ישראל לצורך קבלת רישיון עסק.
  9. מחסן לתמרוקים שלא מבצעת בו מכירה זקוק לאישור רק של משרד הבריאות, שמוודא כי תנאי האחסון מבטיחים שמוצרי הפארם והקוסמטיקה לא יתקלקלו.
  10. עקב הרגישות המובנת מאליה של מוצרי פארם וקוסמטיקה, תהליך הרישוי בכל העסקים בתחום הינו מורכב. על-מנת שהוא לא יתארך שלא לצורך ויהיה כרוך בעלויות כספיות גבוהות מדי, מומלץ להסתייע באנשי מקצוע בעלי ניסיון ברישוי עסקי פארם וקוסמטיקה.

רישוי למוצרי קומסטיקה

אביב ברישוי, החברה המובילה לרישוי עסקים בישראל מתמחה ברישוי לכל סוגי העסקים. מעוניינים בעזרתנו בהליך קבלת רישיון עסק? צרו קשר דרך האתר או חייגו למספר 050-8092338 ונשמח לסייע! 

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר