תכנון והקמת מפעל באשדוד – רישוי עסק למפעלים

אשדוד היא עיר בתנופה: מאז שנות ה-90 של המאה הקודמת העיר התפתחה מזרחה, דרומה ולגובה, וגם שלושת אזורי התעשייה של העיר – "קריית איתנים", "קריית חלוצים" ו"פארק קריית עוגנים" – הפכו לביתם של למעלה מ-3,000 עסקים ומפעלים. מצפון לנמל אשדוד מוקם פארק תעשייה ולוגיסטיקה חדש, על שטח של כ-650 דונם, ובאופן כללי העיר כאמור לא מפסיקה לצמוח.
העירייה, באופן טבעי, מקדמת הקמת מפעלים חדשים – אבל במקביל גם מציבה בפניהם דרישות משמעותיות ורבות, כך שתובטח איכות החיים של תושבי אשדוד. בנוסף ישנם עוד גורמי רישוי אחרים שבוחנים את התוכניות של המפעלים החדשים בעיר, ועל כן תכנון מפעל חדש באשדוד והקמתו מחייבת תשומת לב רבה לכל פרט ופרט.

פרטי יצירת קשר עם היחידה לרישוי עסקים אשדוד

מי שמטפלת ברישוי מפעלים באשדוד היא היחידה לרישוי עסקים, אשר שוכנת בבניין העירייה (קומה 3, חדר 318) ושעות קבלת הקהל שלה הן בימי חול החל מ-8:30 ועד 10:00 ובשעות נוספות בתיאום מראש. שירות טלפוני ניתן בכל ימות השבוע בשעות 8:30-12:30 ובימים ראשון, שני ושלישי גם אחה"צ (16:00-18:00), בטלפונים 08-854-5257/8.
יזם המעוניין להקים מפעל חדש בעיר יכול לפנות ליחידה על-מנת לקבל מידע מקדמי, שכולל פירוט של כל התקנות והדרישות הרלוונטיות בהתאם לתחום הפעילות של המפעל, וכן אינפורמציה חיונית לגבי האפשרות העקרונית לקיים את הפעילות המתוכננת במפעל במקום שנבחר עבורו (בהתאם לתוכנית בניין עיר).

היחידה לרישוי עסקים באשדוד היא גם זו שאליה מגישים את הבקשה לרשיון עסק, שבלעדיו אסור להתחיל לפעול. היחידה מעבירה את הבקשה, עם כל המסמכים המצורפים לה, אל גורמי הרישוי השונים, שכוללים בין השאר את משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, משרד הכלכלה, משטרת ישראל והרשות הארצית לכבאות והצלה, ולאחר שמתקבלות חוות הדעת של כל הגורמים הנ"ל מגישה את תגובתה לבקשה (דחייה או אישור, כשלפעמים ניתן היתר זמני עד לתיקון ליקויים שונים).
עוד כדאי לדעת שעסקים בתחום ייצור המזון זקוקים לא רק לרישיון עסק אלא גם לרישיון יצרן, שאותו מנפיק משרד הבריאות.
מומלץ בחום לתכנן מפעל חדש באשדוד בעזרת אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום רישוי המפעלים, כך שהתוכניות יאושרו במהירות הרבה ביותר האפשרית, והקמת המפעל לא תתעכב שלא לצורך.

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר