תכנון והקמה מפעלי פלסטיק – רישוי עסק למפעלים

כמו רוב סוגי העסקים בישראל, גם מפעלי פלסטיק – כלומר מפעלים שמייצרים, מעבדים או ממחזרים פלסטיק ומוצריו – מחויבים ברישיון עסק על-מנת לפעול כחוק.
מאחר שייצור פלסטיק, אחד מחומרי הגלם היותר נפוצים בשימוש המין האנושי, משפיע במידה בלתי מבוטלת על הסביבה, אחד הגופים שבוחנים כל בקשה לרישוי מפעלים מסוג זה הוא המשרד להגנת הסביבה. גם משרד הכלכלה והרשות הארצית לכבאות והצלה הם גורמי רישוי שללא תשובה חיובית שלהם לא תאושר בקשה לרישיון עסק עבור מפעל פלסטיק, ובנוסף נבדקות תוכניות המפעל ע"י גורמים שונים ברשות המקומית שבשטחה הוא אמור להיות מוקם ולפעול.

כיצד מתבצע תהליך רישוי עסקים למפעלי פלסטיק?

בקשה לרישיון עסק עבור מפעל פלסטיק מוגשת למחלקת רישוי עסקים של הרשות המקומית הרלוונטית. עוד לפני הגשת הבקשה ניתן לפנות למחלקת הרישוי בבקשה למידע מקדמי – מידע שמאפשר לבעלי המפעל לדעת האם הנכס בו עתיד להיות מוקם המפעל מתאים לפעילות תעשייתית של ייצור פלסטיק בהתאם לתוכנית בניין עיר, וכן לקבל פירוט של הדרישות לגבי תכנון המפעל.
בכל מקרה, אל הבקשה לרישיון העסק יש לצרף תרשימים שונים ובהם תרשים סביבה, תרשים מגרש ותוכניות מפורטות של המפעל עצמו, כמו גם מסמכים נוספים ולמשל חוזה שכירות של הנכס או אישור שבעלי המפעל הם גם בעלי הנכס.
המסמכים נבחנים ע"י כל גורמי הרישוי, וכן מתבצעות ביקורות במפעל עצמו. רק תשובה חיובית מצד כל הגורמים תוביל להנפקת רישיון עסק, שניתן למפעלי פלסטיק לפרק זמן של 10 שנים.

תכנון רישוי מפעל פלסטיק

מה בודק המשרד להגנת הסביבה?

כאמור אחד מגורמי הרישוי העיקריים של מפעלי פלסטיק הוא המשרד להגנת הסביבה, שחוק רישוי עסקים מטיל עליו את האחריות לוודא שפעילות עסקית מכל סוג לא תפגע באיכות הסביבה ולא תהווה מפגע או מטרד.
בפרט בודקים אנשי המשרד החשוב את הדרכים בהן פועלים מפעלי פלסטיק למנוע זיהום אוויר מעל לתקן וכן למנוע זיהום של מקורות מים או של הקרקע. בנוסף נבחנות בקפידה דרכי הטיפול בשפכים ובפסולת, ומוקדשת תשומת לב למניעת מטרדי רעש ו/או קרינה.
עקב המורכבות של הפעילות המתבצעת בכל מפעל פלסטיק, מומלץ לבצע את תכנון המפעל ואת הקמתו בלוויית אנשי מקצוע מנוסים בתחום רישוי המפעלים.

צריכים את עזרתנו בתכנון ורישוי מפעל – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר