בדיקת רישיון עסק


באילו מקרים חשוב לבדוק אם קיים רישיון עסק?

ישנם שני מצבים שמחייבים בדיקה שכזו:
א. כשקונים או שוכרים עסק
ב. כשרוצים ליצור אינטראקציה כלשהי עם עסק מסוים


למה חובה לבדוק רישיון עסק לפני אינטראקציות עסקיות וחתימה על חוזים?

עסק שפועל ללא רישיון הוא עסק שעלול להיסגר, וללא התראה מוקדמת. בהתאם אם למשל אתם רוצים לערוך אירוע, מומלץ בחום לוודא שלאולם האירועים או גן האירועים יש רישיון עסק בתוקף – כדי שלא להגיע למצב שבו בבוקר האירוע שלכם אתם מתבשרים שהמקום נסגר.
באופן דומה גם אינטראקציות עסקיות יש לבצע רק מול עסקים שמקפידים על התנהלות כחוק כדי לא להסתבך בעצמכם. לדוגמה בעל מסעדה שמגיעה אליו סחורה בקירור חייב לוודא שהחברה שמבצעת את ההובלה הינה בעלת רישיון עסק – גם כדי לדעת בביטחון מלא שכל הסחורה מגיעה כשהיא שמורה היטב וגם כי עבודה מול ספקים ללא רישיון מתאים עלולה להוביל לשלילת רישיון העסק של המסעדה.


האם קניית עסק פעיל מחייבת קבלת רישיון עסק חדש?

קניית עסק פעיל, או שכירתו, היא פעולה עסקית מקובלת שיש לה כמובן יתרונות רבים ובמיוחד העובדה שלא צריך לה תחיל להקים אותו מאפס. בכל מקרה מבחינת חוק רישוי עסקים, העברת הבעלות היא שינוי מהותי כך שמדובר בעסק חדש ועליו להגיש בקשה לרישיון עסק.
באופן טבעי ישנו הבדל משמעותי בין עסק שפועל עם רישיון לבין עסק ללא רישיון תקף.

בדיקת רישיון עסק


אילו נזקים עלולים להתרחש אם שוכרים או קונים עסק ללא רישיון?

כשהעסק מתנהל ללא רישיון תקף, הבקשה לקבלת רישיון עלולה להיתקל בסירוב עקב אי עמידה בכל הדרישות של כל גורמי הרישוי.
סיבה אחת להיעדר רישיון עסק יכולה להיות פעילות במבנה שעל-פי התב"ע העדכנית לא מיועד לפעילות עסקית. במקרה זה שכירת העסק או קנייתו מחייבת תהליך קבלת היתר בנייה או היתר לשימוש חורג. במקרים אחרים נדרשת השקעה בתשתיות שונות כדי שהמקום יעמוד בכל התנאים הרלוונטיים לקבלתו של רישיון עסק.
בהתאם מומלץ לבצע בדיקת רישיון עסק עוד בטרם החתימה על החוזה, כדי לדעת בדיוק מה מצפה לכם. המלצה נוספת היא לערוך את הבדיקה בעזרת מומחים מנוסים בתחום הרישוי.
קראו עוד בנושא: כיצד להוציא רישיון עסק?
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר